Vztahy a zdraví 

Ovlivňuje zdraví naše vztahy, nebo je to naopak?

Život v neustálém stresu je zátěží pro organismus. Dlouhodobě přetížený organismus nefunguje správně a objevují se nemoci, kterým nerozumíme. 

Naše místo ve společnosti je pro nás samotné důležitější než si mnohdy uvědomujeme. Pro některé jsme rodičem, pro jiné partnerem nebo kolegou. Často se ale příliš soustředíme jen na to, abychom svoji roli plnili správně. Zapomínáme, že jsme součástí něčeho většího. Součástí společnosti, která čelí podobným výzvám a problémům. Součástí celku, který aby fungoval, potřebuje správně komunikovat, sdílet a naslouchat. 

Někdy se uzavíráme do sebe a snažíme se přijít na to, jak být lepší. Máme strach promluvit o svých problémech v domnění, že pro své okolí budeme těmi, kdo selhali. 

Někdy se snažíme změnit chování lidí kolem nás, ale nedaří se nám to. Setkáváme se s nepochopením, odporem nebo nezájmem. Problémy, které jsou součástí života nás všech se snažíme vyřešit sami. Když se nám nedaří, máme pocit selhání, beznaděje. 

Problémy, které nás trápí, někdy nevnímáme.

Neuvědomujeme si, že je něco špatně.

Postupně se v nás hromadí chaos a s tím spojený stres. Nepřipouštíme si to, nechceme to vidět. A najednou je toho víc než dokážeme zvládnout. I když navenek můžeme působit jako šťastný a úspěšný člověk, dřív nebo později se stres podepíše na našem zdraví. Je to proto, že naše tělo a mysl jsou neodloučitelné součásti naší osoby. 

Stres a problémy

Společnost, problémy a stres

Spokojená rodina

Zdravé vztahy, zdravý život

Jak zvládat stres a jak být v životě úspěšným, jak udržovat zdravé vztahy a jak navazovat vztahy nové se můžete naučit. Vše spolu souvisí. 

 

Můžete se naučit jak komunikovat, aby vám lidé rozuměli. Co říct, aby vám lidé pomohli. Jak si srovnat myšlenky v hlavě, nastavit priority a žít podle svého přesvědčení.

Vše začne, jakmile uděláte první krok. Když vystoupíte z prostoru, ve kterém se pohybujete celý život. Když otevřete svou mysl a připustíte si, že věci okolo vás mohou být lepší. Až budete připraveni změnit váš svět.

Vaše vztahy, vaše zdraví - váš celý svět je ve vašich rukou.

Mohu vám pomoci udělat první krok a přivést vás na správnou cestu. Zbytek bude na vás.